SKU: 100AT10/780/G3
100AT10/780/G3 ContiTech Gen III Synchroflex Timing Belt 100mm Width 10mm Pitch 78 Teeth
Technical
| No of Teeth | = | 78 |
| Belt Width | = | 100mm |
| Belt Pitch | = | 10mm (AT10) |
| Belt Length | = | 780mm |
| Belt Thickness (hs) | = | 2.5mm |
| Tooth Height (ht) | = | 2.5mm |
| Tooth Pitch (t) | = | 10mm |