SKU: 16T10/810
16T10/810 ContiTech Synchroflex Toothed Belt 16mm Wide 10mm Pitch 81 Teeth
Technical
| No Teeth | = | 81 |
| Width | = | 16mm |
| Tooth Pitch t | = | 10mm |
| Belt Length | = | 810mm |
| Belt Thickness h< | = | sub> |
| s< | = | /sub> |
| = | 4.5mm | |
| Tooth Height h< | = | sub> |
| t< | = | /sub> |
| = | 2.5mm | |