SKU: 16T2.5/210
16T2.5/210 ContiTech Synchroflex Toothed Beltwith Bigger Back Thickness 16mm Wide 2.5mm Pitch 84 Teeth
Technical
| No Teeth | = | 84 |
| Width | = | 16mm |
| Tooth Pitch t | = | 2.5mm |
| Belt Length | = | 210mm |
| Belt Thickness h< | = | sub> |
| s< | = | /sub> |
| = | 1.3mm | |
| Tooth Height h< | = | sub> |
| t< | = | /sub> |
| = | 0.7mm | |