SKU: 25T10/1250
25T10/1250 ContiTech Synchroflex Toothed Belt 25mm Wide 10mm Pitch 125 Teeth
Technical
| No Teeth | = | 125 |
| Width | = | 25mm |
| Tooth Pitch t | = | 10mm |
| Belt Length | = | 1250mm |
| Belt Thickness h< | = | sub> |
| s< | = | /sub> |
| = | 4.5mm | |
| Tooth Height h< | = | sub> |
| t< | = | /sub> |
| = | 2.5mm | |