SKU: 75AT10/1360/G3
75AT10/1360/G3 ContiTech Gen III Synchroflex Timing Belt 75mm Width 10mm Pitch 136 Teeth
Technical
| No of Teeth | = | 136 |
| Belt Width | = | 75mm |
| Belt Pitch | = | 10mm (AT10) |
| Belt Length | = | 1360mm |
| Belt Thickness (hs) | = | 2.5mm |
| Tooth Height (ht) | = | 2.5mm |
| Tooth Pitch (t) | = | 10mm |