SKU: SC8M960X12
ContiTech SC8M960X12 Synchrochain Timing Belt 12mm Width 960mm Length 120 Teeth
Technical
| Number of Teeth | = | 120 |
| Belt Length | = | 960mm |
| Belt Width | = | 12mm |
| Tooth Pitch t | = | 8mm |
| Belt Depth B1 | = | 5.6mm |
| Belt Depth B2 | = | 3.4mm |