SKU: SCC14M1750X68
ContiTech SCC14M1750X68 Synchrochain Carbon Timing Belt 68mm Width 1750mm Length 125 Teeth
Technical
| Number of Teeth | = | 125 |
| Belt Length | = | 1750mm |
| Belt Width | = | 68mm |
| Tooth Pitch t | = | 14mm |
| Belt Depth B1 | = | 10mm |
| Belt Depth B2 | = | 6.1mm |