SKU: SCC8M960X62
ContiTech SCC8M960X62 Synchrochain Carbon Timing Belt 62mm Width 960mm Length 120 Teeth
Technical
| Number of Teeth | = | 120 |
| Belt Length | = | 960mm |
| Belt Width | = | 62mm |
| Tooth Pitch t | = | 8mm |
| Belt Depth B1 | = | 5.6mm |
| Belt Depth B2 | = | 3.4mm |